POPIS KURZŮ

maminky_deti.jpg

RODIČE A MIMINKA

Jana T.

Cvičení pro nejmenší (cca 4-8 měsíců - nelezoucí) je zaměřeno na zdravý psychosomatický vývoj. Cvičení pro rodiče a jejich nejmenší je rovněž zábavou, kterou si navzájem užívají a zdokonalují jednotlivé dovednosti. Cílem je tedy správná manipulace s miminky, posílení svalů, zlepšení koordinace pohybu, orientace v prostoru a podpora motorických dovedností dětí.

aerobik_pro_deti_rytmicka.jpg

RYTMICKÁ PRŮPRAVA pro děti od 3let

Katka, Danča

Lekce je určena pro děti 3-4 roky bez rodičů. V úvodním zahřátí na hudbu je zahrnuto běhání, balanční prvky a jiné dovednosti.  Do následného protažení zahrnujeme i prvky jógy a gymnastiky. Vzhledem k tomu, že předpokládáme u děvčat návaznost v kurzu aerobiku, tak už děti učíme průpravná aerobiková cvičení. Na kurzu připravujeme na závěrečné vystoupení pro rodiče sestavy na dětké písničky. V druhé půlce lekce se zaměřujeme na různé varianty překážkových drah s využitím trampolínek, BOSU, laviček, velkých i malých míčů a odrazové podložky air track. Trénujeme různé prvky obratnosti a síly (kotrmelec, přeskoky, lezení na žebřině atd.).

joga_pro_deti.jpg

JÓGA PRO DĚTI

Barča D.

óga pro děti je skupinové kompenzační cvičení s prvky jógy, ale přizpůsobené dětem. Děti si zlepší flexibilitu, držení těla a kompenzují bolesti zad.

zavodni_pripravka.jpg

ZÁVODNÍ PŘÍPRAVKA

Katka P., Bára Ch., Renata K.

Pravidelné a úspěšné účasti na republikových závodech ŽIJ POHYBEM, MISTRY s MISTRY, BOHEMIA TOUR, PERNÍKOVÁ KOPRETINA, ČESKÉHO SVAZU AEROBIKU FISAF...

deti_cviceni.jpg

RODIČE A BATOLATA

Jana T.

Rovněž cvičení o něco starších dětí (cca 9-15 měsíců, lezoucí, nechodící) je zaměřeno na podporu zdravého psychosomatického vývoje dítěte, který je nezbytným základem pro zdravý růst dítěte. Zaměřujeme se na posilování svalových skupin, zdokonalovaní koordinace. Při cvičení se využívají básničky, písničky, říkadla, cvičení na balonech či podložkách, nejrůznější dráhy na podporu lezení i chůze.

aerobik_pro_deti_rytmicka.jpg

AEROBIK nezávodní pro děti od 5let

Nikča, Kája

Zájmový kroužek, kde se děvčata naučí základní kroky aerobiku. Na kurzu se nacvičuje sestava na vystoupení pro rodiče na Vánoční gala vystoupení a závěrečné červnové vystoupení. Na hodinách děvčata posilují a také se důkladně protahují - učí se provaz, placku a ostatní prvky aerobiku.

jump.jpg

JUMPING pro děti

Markétka

Jumping® je skupinové cvičení na patentovaných trampolínkách, za doprovodu motivující hudby, pod vedením profesionálních instruktorů. Základem pozitivního vlivu tohoto cvičení, je kombinace rychlých a pomalých poskoků, dynamických sprintů, balancování, silových prvků a strečinku.

sportak.jpg

SPORTOVNÍ AEROBIK

Renda, Markétka

.

rytmicka.jpg

RODIČE A CHODÍCÍ DĚTI

Jana T.

Při cvičení dětí ve věku od cca 1, 5 roku do 3 let, které již chodí, se využívají jednoduché říkanky na uvolnění či přivítání a představení dětí. V tomto věku se již více zaměřujeme na rozvoj hrubé motoriky a koordinaci jednotlivých částí těla a náročnějších pohybů. Využívá se práce na velkých balonech, nejrůznější prolézání tunelů, přecházení laviček, lezení přes překážky a řada dalších.

zumba_deti.jpg

ZUMBA od 7 let

Nikča

Všeobecně je známé, že děti rády tancují, vrtí se, zpívají, když slyší skvělou hudbu. ZumbAtomic je určený právě pro takové děti. Jedná se o speciálně upravené hodiny zumby pro děvčata a chlapce ve věku od 7 - 12 let.

swing_deti.jpg

SWING JÓGA pro děti

Barča D.

Létající jóga....jóga v látkách, které jsou zavěšené ve stropě. Kombinace jógových pozic a lehkého posilování přizpůsobené dětem. Učíme se zapojovat hluboké svalové skupiny. Cvičení má též rehabilitační účinky - protáhneme se a uvolníme svalová napětí. A hlavně houpání je obrovská zábava :-D